Czyszczenie niektórych powierzchni w domu może nastręczyć ogromnych problemów, jeśli do tej pory nie dbano o nie dostatecznie lub używano nieodpowiednich, a wręcz szkodliwych środków myjących. Należy odróżnić płyny o odczynie zasadowym od tych z kwasowym pH, ponieważ nadają się do innych typów zabrudzeń. Szczególnie ciężko doprowadzić do pożądanego stanu te części wyposażenia, na które mają wpływ zarówno zewnętrzne, jak i wewnętrzne czynniki, czyli między innymi ramy okienne.

Preparaty do czyszczenia ram

Przy kłopotliwych zabrudzeniach najczęściej mamy do czynienia z opornym tłuszczem. Logiczne jest więc, że do ich usunięcia potrzebny będzie środek z lipidami, które zawierają emulgatory i zmiękczacze. Formuła płynu powinna być nie tylko przyjazna czyszczonej powierzchni, ale także człowiekowi i środowisku. Najlepiej, gdyby taki środek nadawał się do mycia wielu powierzchni plastikowych i PVC. W końcu wygodnie byłoby za jednym zamachem zadbać o czyszczenie ram okiennych i mebli balkonowych czy ogrodowych z tworzywa sztucznego. Na rynku istnieją preparaty, które można właśnie tak uniwersalnie stosować, dlatego że są bezpieczne dla różnego rodzaju syntetycznych materiałów.

Na co należy szczególnie zwrócić uwagę, zanim zdecydujemy się na jakiś produkt do mycia ram? Najbardziej komfortowo używa się płynu w butelce ze spryskiwaczem, ponieważ substancja jest w miarę równomiernie rozprowadzana na czyszczonej powierzchni. Należy upewnić się, że w produkcie nie ma drobinek ściernych, ponieważ zadrapane i zarysowane ramy będą jeszcze lepiej przyjmować pyły i kurz. Delikatna formuła myjąca powinna rozpuścić nagromadzony tłuszcz oraz zebrać cząsteczki brudu, które powstały w wyniku osadzania się pozostałości deszczu i produktów spalania paliw. Jeśli wybierze się odpowiedni środek, do sprzątania wystarczy zwykła gąbka lub, w przypadku zakamarków, szczoteczka do zębów. Należy nanieść płyn, a następnie pocierać wybranym czyścikiem zabrudzone miejsce, aż znikną z niego odbarwienia i zabrudzenia, a następnie zdjąć pianę ręcznikiem papierowym bądź miękką ściereczką. Warto zainwestować w taki środek do mycia ram, który zostawia powłokę ochronną, efektywnie odpychającą zanieczyszczenia.

Mycie ram z materiału PVC nie musi być uciążliwe, jeśli postawi się na wydajny produkt do czyszczenia tego typu elementów. Można zdecydować się na uniwersalne płyny do tworzyw sztucznych, które usuwają tłuste ślady i różnego rodzaju brud za jednym zamachem. Trzeba uważać, by wybrać tylko substancje delikatne i niezarysowujące powierzchni, tak aby nie zetrzeć naturalnej warstwy ochronnej, która zapobiega wnikaniu zanieczyszczeń do środka struktury.

Kategorie: Poradnik

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder