Dobra izolacja potrafi przynieść wymierne korzyści. Dzięki odzyskowi ciepła oszczędza się pieniądze, które firma może przeznaczyć na swój rozwój. Izolacja pozwoli na zatrzymanie ciepła tam gdzie jest ono potrzebne, a gorące powietrze nie będzie nagrzewało całego pomieszczenia. Jednak wybór odpowiedniej izolacji powinien być poprzedzony badaniami i sprawdzaniem jaka opcja będzie najkorzystniejsza.

Niezbędne izolacje termiczne

 izolacje techniczneNie każda izolacja może być zamontowana w każdym miejscu. Szczególnym przypadkiem są to wszelkie przedsiębiorstwa z branży przemysłowej, ciepłowniczej, czy podobnej. W takich zakładach izoluje się układy silnikowe, wydechowe, turbiny, czy instalacje ciepłownicze. Zwykle takie rury mocno się nagrzewają i są położone blisko ścian czy innych układów maszyny. Rury miewają od kilkunastu centymetrów średnicy do nawet jednego metra. W jaki sposób można je zaizolować? Niezbędne są polecane przez specjalistów trwałe izolacje techniczne. Do wyboru są oczywiście różne opcje, ale żadna z nich nie jest tak dobra jak materace izolacyjne. Nazwa jest wielce znacząca. Taka izolacja faktycznie przypomina materac zawinięty w śliskie opakowanie.

 izolacje techniczneGruba warstwa izolacyjna skutecznie zatrzyma ciepło i pozwoli na jego odzysk. W środku materaca znajduje się solidne wypełnienie, najczęściej jest to włókno szklane. Włókno nie zbija się w grudki, nie spłaszcza, także się nie będzie utleniać. Jest to materiał bardzo wytrzymały na uszkodzenia mechaniczne, termiczne i inne. Powłoka zewnętrzna materaca wykonana jest zwykle z innego tworzywa, np., takiego z dodatkiem metalu lub teflonu. Ma to na celu wzmocnienie zewnętrznej (a więc najbardziej narażonej na zniszczenia części materaca) warstwy, a co za tym idzie wzmocnienie całej izolacji. Izolacja w postaci materaca jest bezpieczna i nie zawiera toksycznych substancji. Jest również niepalna, co zwiększa bezpieczeństwo pracowników oraz chroni dodatkowo urządzenia. Materace idealnie przylegają do rur i innych instalacji. Na końcach materace mają różnego rodzaju zapięcia, takie jak sprzączki czy pasy, dzięki którym dopasowuje się izolację do konkretnego kształtu i wielkości. To ma także inną zaletę ? w razie potrzeby materace zawsze można szybko zdjąć, a potem założyć ponownie.

Izolacja z wykorzystaniem materacy przetrwa wiele lat i dzięki możliwościom dopasowania można ją używać w wielu różnych miejscach. Zdecydowanie warto jest inwestować w izolację termiczną w zakładach przemysłowych i innych. Dobra izolacja nie musi być droga, a niesie za sobą wiele korzyści.

Kategorie: Usługi

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder