Malowanie jest najczęściej stosowanym sposobem wykańczania ścian. Producenci oferują różnego typu emulsje, które można z powodzeniem stosować zarówno wewnątrz budynków, jak i na zewnątrz. Istotny jest nie tylko wybór odpowiedniej farby, ale także przygotowanie ściany przed malowaniem.

Farby w atrakcyjnych cenach

farby Do tego celu służą specjalne grunty oraz farby podkładowe, które charakteryzują się szeregiem właściwości mających pozytywny wpływ na jakość późniejszego wykończenia. Ściana pokryta tynkiem gipsowym lub gipsowo-cementowym nie nadaje się do bezpośredniego malowania farbą. Wynika to przede wszystkim ze struktury tego typu materiałów, które wykazują niejednolitą chłonność na całej swojej powierzchni. Aby na powierzchni ściany nie pojawiały się nieestetyczne plamy i przebarwienia, wierzchnia warstwa emulsji nie odpadała, a całość wykończenia była bardzo estetyczna, konieczne jest wcześniejsze zagruntowanie podłoża. W tym celu wykorzystuje się specjalne preparaty, którymi pokrywa się ścianę przed jej malowaniem. Zastosowanie gruntów i farb podkładowych ma kilka pozytywnych cech. Ich zadaniem jest przede wszystkim wzmocnienie podłoża oraz związanie wszystkich luźnych cząstek znajdujących się na powierzchni. Oprócz tego w znaczny sposób zmniejsza się chłonność tynku i poprawia przyczepność emulsji, która ma stanowić wykończenie ściany.

farby Szczególnie ważne jest przygotowanie podłoża w pomieszczeniach, w których występuje ciągłe lub okresowe, podwyższenie wilgotności powietrza. W sklepach można kupić specjalne preparaty, które po nałożeniu na ścianę tworzą wodoodporną barierę. Podkładowe farby z Lublina lub innego regionu kraju często dostępne są w bardzo atrakcyjnych cenach. Odpowiednio przygotowując podłoże, oszczędzamy również na farbie wierzchniego krycia, ponieważ zwykle pokrycie zagruntowanej ściany dwoma warstwami emulsji jest wystarczające, by uzyskać jednolitą powierzchnię. Rodzaj farby podkładowej powinien być dopasowany do rodzaju malowanej powierzchni oraz warunków, w jakich przegroda będzie eksploatowana. Jeśli nie wiemy, jaki rodzaj gruntu będzie najlepszy, warto przed zakupem skonsultować się ze specjalistą. Właściwie w każdym sklepie i w każdej hurtowni zatrudnieni są fachowcy, którzy mają wiedzę na temat znajdujących się w ofercie produktów.

W ten sposób będziemy mogli w odpowiedni sposób przygotować ściany i przeprowadzić remont o wiele szybciej. Farby podkładowe należy stosować zgodnie z zaleceniami producenta ? zazwyczaj znajdziemy je na opakowaniu zakupionego przez nas materiału.

Kategorie: Budownictwo

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder