Bydgoszcz to stolica województwa kujawsko-pomorskiego i jedno z największych miast w regionie. Stanowi ważny węzeł komunikacyjny, jest także ośrodkiem akademickim, kulturalnym i gospodarczym dla mieszkańców województwa. Nie dziwi zatem fakt, że deweloperzy chętnie inwestują w tym mieście i stawiają nowe osiedla mieszkaniowe. Zdecydowana większość nowych mieszkań w budownictwie wielorodzinnym to lokale 2-pokojowe, ale nie brakuje także większych.

Nowe atrakcyjne osiedla w Bydgoszczy – oferta dla młodych

osiedlaPrzed kupującymi mieszkanie zawsze staje trudny dylemat ? wybrać lokal na rynku wtórnym czy pierwotnym? Odpowiedź na to pytanie nie jest prosta, bo każde rozwiązanie ma swoje plusy i minusy. Osoby, które cenią sobie wygodę, prestiż i bezpieczeństwo, powinny skupić się na ofertach od firm deweloperskich. Tacy inwestorzy często budują od razu całe osiedla, które są zamkniętymi obszarami. Mieszkanie w takim miejscu niesie ze sobą wiele korzyści. Pierwszą z nich jest bezpieczeństwo. Dostanie się na teren zamkniętego osiedla nie jest proste ? zwykle wszystkie wejścia są zamknięte, a często wjazdu na osiedle pilnuje portier. To także większa wygoda, gdy zamawia się paczki, ale nie można ich odebrać osobiście. Wówczas kurierzy mogą zostawiać przesyłki na portierni, co znacznie ułatwia ich odbieranie. Obecnie nowe atrakcyjne osiedla w Bydgoszczy powstają między innymi na Fordonie oraz w Bartodziejach. To dwa osiedla, które cieszą się zainteresowaniem inwestorów oraz kupujących. Dla tych drugich duże znaczenie ma nie tylko lokalizacja, ale też dostępne metraże.

osiedlaZ tego powodu deweloperzy oferują różne możliwości. Zakup mieszkania na nowym osiedlu to także większy prestiż. Nie jest żadną tajemnicą, że zakup mieszkania i jego wykończenie to znaczny wydatek. Samemu tylko deweloperowi trzeba będzie zapłacić od ponad 5 do nawet 10 tysięcy złotych za metr kwadratowy, a do tego trzeba jeszcze doliczyć koszt wykończenia mieszkania pod klucz. Taka inwestycja daje jednak dużą dowolność w kwestii tego, jak będzie się prezentowało nowe mieszkanie. Dla osób, które cenią sobie wygodę, mieszkanie na nowym osiedlu będzie bardzo dobrym rozwiązaniem. Architekci i projektanci uwzględniają potrzeby mieszkańców, tworząc ścieżki, place zabaw oraz liczne miejsca parkingowe. Wielu deweloperów decyduje się na parkingi podziemne lub dedykowane miejsca parkingowe, co pozwala uniknąć problemów z zaparkowaniem samochodu. W tak dużym mieście jak Bydgoszcz jest to niewątpliwa zaleta.

Jeśli tylko ma się taką możliwość, warto pomyśleć o zamieszkaniu na nowym osiedlu w spokojnej okolicy. Nowoczesne budownictwo stawia na komfortowe rozwiązania i luksus na każdym kroku, co z pewnością docenią ludzie młodzi, poszukujący innowacyjnych udogodnień. Do stolicy kujawsko-pomorskiego ciągną młodzi ludzie, dla których miejsce zamieszkanie jest wyznacznikiem statusu.

Kategorie: Budownictwo