Każdy rolnik musi się na bieżąco zaopatrywać w wiele produktów. Bez traktorów, rozsiewaczy, czy rozrzutników obornika trudno byłoby wykonać wiele prac na roli. Dzięki maszynom można wszystko wykonać dokładniej, szybciej, wydajniej. Dobrej jakości nasiona i sadzonki sprawią, że zbiory będą obfite, a środki ochrony roślin sprawią, że pole nie zostanie zaatakowane przez chwasty, czy szkodniki. Jednak to nie wszystko.

Mata do okrycia słomy

agrowłóknina do słomyRolnik musi posiadać w swoim magazynie także wiele akcesoriów potrzebnych na polu. Sznurek pozwala na związanie słomy, mata szkółkarska zapobiegnie rozwojowi chwastów na polu, a elastyczna folia pozwoli na zrobienie beli siana do kiszonki. Również bardzo przydatna może okazać się sprawdzona agrowłóknina do słomy. Jest to rodzaj plandeki którą można okrywać zboże, słomę, siano, zarówno luzem, jak i zwinięte w belach. Plandeka chroni zbiory przed wodą i wilgocią. W ten sposób zboże nie zgnije, nie pojawi się pleśń, przez co zbiory nadawałyby się do wyrzucenia. Wiatr mógłby porwać siano i porozrzucać je na całym polu, z kolei nadmierne promieniowanie słoneczne może nadmiernie wysuszyć zboże, co nie zawsze jest zalecane. Włóknina mimo iż nie przepuszcza wody to zapewnia odpowiednią wentylację, co także zapobiega spleśnieniu siana. Plandeka jest na tyle lekka, że jej ułożenie na belach nie jest trudne, jednocześnie na tyle ciężka że nawet silny wiatr jej nie zwieje.

agrowłóknina do słomyDodatkowo warto ją na końcach przytwierdzić plastikowymi kotwami do podłoża (zwykle dodawanymi w zestawach z agrowłókniną), w celu zwiększania odporności na wiatr. Po zwinięciu plandeka nie zajmuje dużo miejsca, można ją schować gdziekolwiek. Dobra włóknina sprawdzi się nawet przez sześć sezonów, jest to zatem doskonała inwestycja, która na pewno się zwróci. Kiedy warto kupić taką agrowłókninę? Wiadomo, że nie zawsze jest miejsce by przechować dużą ilość beli słomy czy siana, a pozostawienie ich na polu nie jest zalecane ? zbiory zgniją, zostawią rozwiane, przemokną. Agrowłóknina jest zatem opcją pośrednią, wtedy kiedy musimy tymczasowo ochronić zboże przed umieszczeniem go np. w stodole. Druga opcja to wykorzystanie włókniny wtedy, kiedy siano musi być stale na świeżym powietrzu i chcemy je ochronić przed warunkami atmosferycznymi.

Sianko może służyć jako pożywienie dla zwierzaków gospodarskich czy też jako podłoże w stajni czy oborze. Przenoszenie go z miejsca na miejsce nie ma sensu, a tak będzie ono stale ,,pod ręką?. Warto zatem zainwestować w nowoczesne agrowłókniny do okrywania stogów.

Kategorie: Ogród

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder