Sporym problemem w przypadku wielu mieszkań w obecnym czasie, jest niedostateczny metraż. To powoduje, że kompletując odpowiednie elementy wyposażenia, kierować się należy przede wszystkim ich zapotrzebowaniem na zajmowane miejsce. W takiej sytuacji dobrym wyborem mogą się okazać szafy przesuwne.

Szafa przesuwana ? czy pasuje do małych pomieszczeń?

szafa w korytarzuJest to doskonałe rozwiązanie w przypadku wszystkich tych mieszkań, w przypadku których występowały dotychczas bardzo duże problemy z zaspokojeniem zapotrzebowania na odpowiednią ilość miejsca na przechowywanie ubrań, czy też elementów codziennego użytku. Tradycyjne, uchylne szafy, wymagają bowiem zajmowania miejsca również przed nią oraz po bokach, związaną z koniecznością otwarcia drzwi, aby dostać się do jej środka. To wyklucza stosowanie takich rodzajów szaf we wszystkich tych sytuacjach, gdy ilość dostępnego miejsca jest ograniczona. Rozwiązaniem takich problemów wydają się być przesuwne szafy w żywcu, które to są idealnym rozwiązaniem w przypadku wszystkich tych pomieszczeń o ograniczonym metrażu. Ich zastosowanie w takich sytuacjach jest możliwe dzięki temu, że drzwi w takich szafach przesuwają się na umieszczonych prowadnicach.

szafa w pokojuDzięki temu nawet pełne otwarcie takiej szafy, nie jest związane z zajmowaniem przez nią dodatkowego miejsca. Jest to świetne rozwiązanie w przypadku kuchni, ale także i małych pokojów dziennych, czy też pomieszczenia, przeznaczonego na garderobę. Taki sposób otwierania takich szaf powoduje, że można je stosować nawet o bardzo dużej pojemności, nawet w bardzo małych pomieszczeniach, bez uszczerbku na swobodzie poruszania się po nim. Poszczególne modele szaf przesuwnych, mogą się bardzo mocno między sobą różnić. Podstawowe różnice, będą wynikać na przykład z liczby skrzydeł drzwiowych, których może być jedno, dwa, albo nawet więcej. Również, materiały, oraz wiążąca się z tym kolorystyka i ogólna stylistyka takich szaf może się bardzo różnić. Bardzo popularne są obecnie minimalistyczne modele takich szaf, w których ich skrzydło drzwiowe wydaje się być powierzchnia, której nie da się w żaden sposób otworzyć. Taki model szafy, doskonale nadaje się na umieszczenie jej we wnęce.

Obecnie coraz bardziej istotnym problemem w przypadku wielu mieszkań, jest niedostateczna ilość miejsca. W takiej sytuacji, aby możliwe było optymalne zagospodarowanie dostępnej przestrzeni, bardzo popularne okazuje się być wykorzystywanie szaf typu przesuwnego. Mimo dużej pojemności można je z powodzeniem stosować nawet w pomieszczeniach nawet o bardzo małej powierzchni, gdyż nawet po całkowitym otwarciu tej szafy, jej drzwi nie będą wystawać.

Kategorie: Meble

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder