Minimalistyczna aranżacja wnętrz święci triumfy od kilku sezonów. Wiele osób ceni w nich oszczędność i zachowawczość. W tak urządzonych pomieszczeniach można poczuć przestrzeń oraz zamiłowanie domowników do prostoty. Zdarza się jednak, że minimalistyczne mieszkania są tak skromne i czytelne, że aż? nudne. Aby uniknąć takiego wrażenia, warto upiększyć wnętrze wyrazistym akcentem. Przykładem takiego rozwiązania jest na przykład designerski stolik do kawy.

Upiększanie minimalistycznych wnętrz

stolik do minimalistycznego wnętrzaMinimalizm jest w cenie, ponieważ akcentuje człowieka, nie przedmioty. Humanistyczny aspekt aranżacji przestrzeni sprawia, że na pierwszym planie są domownicy i ich potrzeby, dopiero potem meble, sprzęty czy dekoracje. Pomieszczenia mają być przede wszystkim funkcjonalne i przestronne, by pozostawiać dużo miejsca na samorealizację. Zgodnie z nurtem minimalizmu, należy aranżować proste pokoje, nieprzeładowane detalami. Podobno w takich wnętrzach lepiej się wypoczywa i pracuje.

Oszczędne formy podobają się wielu osobom, ale tylko niektórzy potrafią tworzyć interesujące, minimalistyczne wnętrza. Większość mieszkań w tym stylu bywa nudnymi i monotonnymi. Wszechobecne szarości i biele tylko potęgują to wrażenie. Aby urozmaicić zbyt zachowawcze pomieszczenie, warto wprowadzić do niego 2-3 mocne, wyraziste akcenty, np. duży plakat, stylizowany dywan albo designerski stolik kawowy. To wystarczy, aby podkreślić indywidualizm domowników i zachować oszczędny styl mieszkania.

Oryginalne stoliki kawowe

Poniżej zamieszczamy przegląd ciekawych stolików, które mogą zagościć w każdym minimalistycznym salonie. Są funkcjonalne i oryginalne, zatem doskonale sprawdzą się w pokoju dziennym. Dzięki nim można wygodnie napić się kawy, odłożyć czytaną gazetę albo pilota od telewizora. Ponadto wnoszą do wnętrza pożądaną szczyptę designu, której brakuje wielu minimalistycznym wnętrzom. Oto trzy typy stolików, na które warto zwrócić uwagę.

stolik z obręcząStolik łączący drewno i metal to propozycja dla fanów współczesnych rozwiązań. Blat wykonany z masywu lub płyty powinien mieć naturalny kolor i rysunek drewna, co podniesie walory estetyczne całego mebla. Stalowa plecionka to nawiązanie do modnego stylu industrialnego. Taki stolik odnajdzie się w każdym wnętrzu, w którym zastosowano inne rozwiązania oparte na drewnie lub metalu. Będzie korespondował z tymi elementami i stanowił integralną część wnętrza. Jego forma jest jednak na tyle oryginalna, że upiększy i urozmaici minimalistyczne pomieszczenie.

płaski stolik kawowyWyróżnikiem kolejnego stolika jest wielkość i forma. Płaski, duży mebel zwraca na siebie uwagę i wspaniale dekoruje minimalistyczne wnętrze. Wokół stołu trzeba pozostawić sporo miejsca, aby pozwolić mu na pełnienie najważniejszej roli w pomieszczeniu. Oryginalny kształt pozwala na zagospodarowanie stref na stoliku. Określone przestrzenie mogą służyć na przykład położeniu kubków kawy, prasy, książek, wazonu z kwiatami czy świec.

stolik z palet Ostatni stolik, przy odrobinie samozaparcia, można wykonać samemu z desek lub palet. Wystarczy przygotować projekt, odpowiednio przyciąć surowiec, polakierować, pomalować i dodać stelaż z kółkami. Taki mebel jest nie tylko oryginalny, ale również bardzo funkcjonalny. Półka pozwala schować pod blatem książki lub gazety, a dzięki kółkom stolik jest mobilny. Całość wygląda bezpretensjonalnie, ale interesująco, co czyni z mebla doskonały dodatek do wnętrza w stylu minimalistycznym.

Podsumowanie

Urządzając proste wnętrze, nie zapomnij o wyrazistym akcencie w postaci oryginalnego stolika do kawy. Dzięki temu unikniesz aranżacyjnej nudy i dodasz pomieszczeniu pożądanej wyrazistości.

Kategorie: Meble

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder