Dzięki rozwojowi nowoczesnej technologii w wielu branżach podczas budowy bądź remontowania naszego gospodarstwa domowego mamy dostęp do bardzo nowoczesnych oraz innowacyjnych rozwiązań. Obecnie jednym z najczęściej poruszanych tematów w branży budowlanej jest wybór idealnego oraz jak najbardziej wydajnego typu ogrzewania.

Grzejniki w nowoczesnym wydaniu

grzejniki elektryczne na podczerwieńWielu z nas jest przyzwyczajonych do konwencjonalnego ogrzewania konwekcyjnego czyli tego tradycyjnego w którym ciepło generowane jest po przez gorącą wodę znajdującej się w kaloryferach. Zatem jakie rozwiązanie jest obecnie na ustach wszystkich budowlańców? Bez wątpienia jest to ogrzewanie falami podczerwonymi. W tym wypadku ciepło wytarzane jest przez wydajne grzejniki elektryczne na podczerwień. Grzejniki takie najczęściej występują w formie płaskich paneli montowanych na ścianie w pomieszczeniu. Panele takie emitują promieniowanie podczerwone, które rozkłada się w przestrzeni w formie najzwyklejszych fal elektromagnetycznych. W tym wypadku energia przekształca się w ciepło w wyniku absorpcji czyli pochłaniana. Nośnikiem ciepła są wszystkie elementy oddzielające pomieszczenie: sufit, podłoga i ściany. W konwencjonalnych grzejnikach konwekcyjnych ciepło emitowane jest przez kaloryfer i wędruje do góry. Tam się ochładza i opada w dół. Dlatego powietrze w ogrzewane w ten sposób nieustannie krąży. Natomiast jeśli są używane wydajne grzejniki elektryczne na podczerwień nośnikami ciepłą są wszystkie ciała stałe znajdujące się w pomieszczeniu, dlatego panująca tam temperatura jest mało zróżnicowana.

grzejniki elektryczne na podczerwieńRóżnica nie przekracza 2 stopni Celsjusza. Jasno widać, że rozkład temperatur w pomieszczeniu które ogrzewamy podczerwienią jest korzystniejszy dzięki czemu nie występuje zjawisko tzw zimnych stóp oraz gorącej głowy. Grzejniki elektryczne na podczerwień wpływają również korzystnie na zdrowie człowieka. Po przez brak cyrkulacji powietrza jest to idealne rozwiązanie dla alergików oraz osób ceniących sobie higieniczny tryb życia. Promieniowanie podczerwone dodatkowo jonizuje ujemnie powietrze. Jony ujemne mają korzystny wpływ na samopoczucie oraz stan psychofizyczny człowieka. Reasumując montaż grzejników elektrycznych jest bardzo dobrym rozwiązaniem jeśli chcemy posiadać oszczędne a zarazem wydajne rozwiązanie. Instalacja takich paneli jest bardzo prosta i nie wymaga specjalistycznej wiedzy technicznej,

Musimy tylko posiadać uprzednio odpowiednio przygotowaną instalację elektryczną. Panele takie przystosowane są do pracy w każdym pomieszczeniu w gospodarstwie domowym.

Kategorie: Ogrzewanie

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder