Drewniane podłogi są bardzo cennym i gustownym elementem wyposażenia domu. Warto jest dbać o ich kondycję, gdyż drzewo ma to do siebie, że widać, jak znacznie odciskają się na nim ślady użytkowania. Cyklinowanie jest procesem, który gruntownie zmienia wygląd i kondycje podłogi. Powinno się ją jednak wykonać profesjonalnie, gdyż w innym przypadku może dojść do zniszczenia struktury podłogi. W tym celu korzysta się z usług firm, zajmujących się tym od dłuższego czasu i mający odpowiedni do tego sprzęt.

Cyklinowanie podłóg – zalety

Ceny za cyklinowanie nie są wcale zbyt wysokie, jeśli zwróci się uwagę na to, że jest to proces zaczynający się od dokładnego czyszczenia podłogi, aż po jej lakierowanie. Początkowym etapem jest dogłębne czyszczenie, poprzez zdzieranie wierzchniej warstwy podłogi. Usuwa się wówczas ślady użytkowania, niedokładne czyszczenie, ale i resztę lakieru z poprzedniego cyklinowania lub lakierowania. To ważne, by dokładnie wyrównać całą powierzchnię, w innym przypadku będzie to mocno widoczne. Kolejnym krokiem jest szpachlowanie za pomocą specjalnej substancji, która ma wyrównać i zakonserwować podłogę. Do tego również potrzebna jest profesjonalna maszyna. Na koniec wykonuje się lakierowanie lub olejowanie, zależnie od rodzaju drewna i woli klienta. Cały proces wymaga dużo doświadczenia i odpowiednich maszyn.

Ceny profesjonalnego cyklinowania w Bydgoszczy wahają się od 20 do 30 zł za metr kwadratowy. Zależnie oczywiście od tego, w jakim stanie jest podłoga i czy klient ma jakieś życzenia specjalne związane z ostatnim etapem cyklinowania podłogi. Cały proces warto powtarzać co jakiś czas, by utrzymać podłogę w jak najlepszej kondycji. Drewno dzięki cyklinowaniu zyskuje na nowo połysk i świetnie się prezentuje. Duże zmiany zachodzą również w stanie technicznym podłogi, gdyż na nowo staje się równa i zabezpieczona przed ewentualnymi szkodnikami, jakimi są korniki. Wszystko to sprowadza się do tego, że cyklinowanie to pewna forma naprawy i konserwacji podłogi, która utrzymuje ją w świetnym stanie przez długi czas. Do przeprowadzenia cyklinowania, najlepiej jest zatrudnić profesjonalistów, ze względu na posiadany sprzęt oraz umiejętności. Tylko to może zagwarantować oczekiwany efekt.

Drewniana podłoga, pod warunkiem, że jest zadbana, ma wiele zalet zarówno estetycznych, jak i funkcyjnych. Pasuje do praktycznie każdego wnętrza i nadaje mu charakteru. Musi to jednak zostać wykonane z pełnym profesjonalizmem i za pomocą odpowiednich maszyn. Każdy doświadczona osoba w cyklinowaniu podłóg, będzie w stanie podać przybliżony koszt po obejrzeniu stanu podłogi i krótkiej rozmowy z właścicielem.

Kategorie: Poradnik

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder