W obecnym czasie coraz większa popularnością zaczynają cieszyć się profesjonalne sprzęty do pomiarów różnych parametrów. Jednym z takich sprzętów jest grubościomierz ultradźwiękowy. Nowoczesne urządzenia pomiarowe tego właśnie typu wyróżniają się zaawansowanymi funkcjami i bardzo szerokim zakresem pomiarowym.

Grubościomierze ultradźwiękowe

markowy grubościomierz ultradźwiękowySą sprzętami odróżniającymi się szeregiem różnych cennych funkcji. Posiadają na przykład szerokim zakres pomiarowy oraz kolorowy wyświetlacz, dzięki któremu możliwe jest wygodne odczytywanie wyników pomiarów. Mimo nowoczesności takich urządzeń posiadają one czytelne menu, dzięki któremu wdrożenie pracowników do ich obsługi nikomu nie powinno sprawić poważniejszych problemów. Ze względu na sposób oraz tryb użytkowania opisywanych sprzętów wyposażone są one w obudowę odporną na pracę w nawet najtrudniejszych warunkach. Sprzęty takie, jak markowy grubościomierz ultradźwiękowy są w stanie wykonywać niezwykle szybkie, precyzyjne, a jednocześnie nieinwazyjne pomiary grubości. Zakres pomiarowy w nowoczesnych sprzętach tego typu mieści się w zakresie od 0,65 mm do 600 mm. Jednocześnie nowoczesne sprzęty tego właśnie typu są w stanie pracować z wieloma zróżnicowanymi głowicami.

laboratoriumZastosować je można więc na przykład do pomiarów grubości ścianek rur, zbiorników czy też elementów konstrukcyjnych. Co więcej nowoczesne sprzęty tego typu doskonale nadają się do pomiarów przedmiotów skorodowanych i pokrytych warstwą ochronną. Najnowocześniejsze grubościomierze posiadają płynną regulację prędkości fali ultradźwiękowej. Przez to sprzęty te można zastosować i dostosować do badania mocno zróżnicowanych względem siebie materiałów. Nowoczesne prędkościomierze posiadają możliwość skorzystania z zaprogramowanych ustawień prędkości fali, na przykład do różnych typów materiałów podstawowych. Oczywiście, podobnie jak innego typu sprzęty pomiarowe, tak i grubościomierze wymagają przed pierwszym uruchomieniem właściwej kalibracji, co jest kluczowe dla osiągnięcia przez nie pełni dokładności.

W obecnym czasie wyróżnić należy cały szereg różnych typów sprzętów pomiarowych. Dobrym ich przykładem są oczywiście grubościomierze, które są nieodzowne w szczególności w zastosowaniach typowo profesjonalnych. Najnowocześniejsze odmiany takich właśnie sprzętów mogą się pochwalić bardzo wysokim stopniem dokładności i precyzji. Posiadają dodatkowo szereg bardzo ważnych funkcji, pozwalających na dostosowanie działania takich sprzętów do własnych potrzeb oraz specyfiki danego, badanego materiału.