Wiele osób, po zauważeniu różnego rodzaju zabrudzeń na powierzchni mebli, decyduje się na ich wymianę. Jest to spory błąd, gdyż znacznie bardziej opłacalnym pomysłem jest odświeżanie mebli poprzez wypranie ich tapicerki. Usługa ta, wykonywane przez profesjonalne firmy, może przynieść całkowite odświeżenie wyglądu mebli.

Najważniejsze informacje o praniu mebli

pranie mebliCo więcej, regularne i dokładne oczyszczenie mebli pozwala również na pozbywanie się nieprzyjemnego zapachu tapicerki, związanego na przykład z zapachem papierosów. Aby było to jednak możliwe, należy znaleźć firmę, wykonująca dokładne pranie mebli we Wrocławiu. Firmy takie wykonują kompleksowe odświeżenie mebli w kilku ważnych krokach, które pozwalają na przywrócenie ich właściwego wyglądu. Pierwszym krokiem jest oczywiście dokładne oczyszczenie mebli z pomocą odkurzacza, wykorzystując w tym celu dedykowaną końcówkę. Pozwala ona również na odkurzenie wszystkich szczelin oraz trudno dostępnych miejsc. Kolejnym krokiem jest dokładne przetarcie materiału tapicerki, z pomocą suchej szczotki – jest to najlepszy sposób, by pozbyć się zalegającego brudu.

mebleNastępnym krokiem jest przetarcie meblowej tapicerki przez zwilżoną wodą, wilgotną szmatkę, w ten sposób, aby nie rozprowadzić zabrudzeń na czystych fragmentach materiału. Ostatnim krokiem jest użycie odpowiedniego środka do czyszczenia mebli, w zależności od tego, z jakiego materiału została stworzona tapicerka danego mebla. W przypadku mebli skórzanych, konieczne jest użycie odpowiedniego mleczka do skóry. W przypadku obicia tekstylnego, warto wykorzystać specjalną piankę, wiążącą brud. Ostatnim elementem prania mebli jest ponowne użycie odkurzacza, tak by pozbyć się pozostałości brudu czy też kurzu. Wiele firm, zajmujących się praniem mebli, oferuje również dodatkowe usługi. Może to być na przykład dezynfekcja mebli pomocą na przykład myjki parowej, która pozwoli także poradzić sobie z roztoczami. Czasem konieczne jest także dopłacanie do odplamiania mebla, gdy występują trudne do usunięcia zabrudzenia punktowego.

Pranie mebli jest zdecydowanie najlepszym sposobem na ich skuteczne odświeżenie. Aby było to jednak możliwe, warto zlecić to profesjonalnym firmom sprzątającym. Mają one do dyspozycji sprzęt oraz akcesoria, które umożliwiają im pozbycie się nawet bardzo trudnych do usunięcia domowymi sposobami zabrudzeń. Co więcej, dostosowują one rodzaj używanych środków piorących do typu materiału, z którego została wykonana tapicerka mebla. Dzięki temu, możliwe jest uniknięcie jej uszkodzenia.

Chcesz dowiedzieć się czegoś więcej? Wejdź na stronę www.pogromcyplam.pl!

Kategorie: Usługi

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder