Ostatnio coraz większą popularnością zaczął cieszyć się taras wentylowany. Możemy natknąć się w Internecie na mnóstwo artykułów dotyczących tego, dlaczego warto zdecydować się na taki taras i w czym jest on lepszy od tego budowanego w sposób tradycyjny.

Profile ważnym elementem tarasu

tarasGłównie zwraca się uwagę na to, że taras wentylowany pozwala na skuteczne odprowadzanie wody z powierzchni płytek, co nie doprowadza do nieestetycznych wykwitów na nich. Jeśli chcemy więc mieć piękny taras, zdecydujmy się na postawienie go na podkładkach. Podkładki te stanowią podstawowy element konstrukcyjny. Wyposażone są one we wsporniki, które można regulować na dowolną wysokość najczęściej od 5 mm do nawet 100 mm. Jednak choć podkładki ze wspornikami są najważniejsze, nie jest to jedyny element wykorzystywany do budowy tarasu wentylowanego. Niezbędne będą także solidne profile tarasowe nośne. To właśnie na tych legarach będziemy umieszczać płytki lub deski tarasowe. Możemy zakupić dowolne profile – na przykład drewniane, jednak najczęściej klienci decydują się profile aluminiowe ze względu na ich niską cenę oraz właściwości fizyczne. Takie profile są bowiem całkowicie odporne na korozję i zapewniają wyjątkową stabilność konstrukcji.

tarasOprócz profili nośnych, konieczne będą także elementy obróbki blacharskiej, czyli profile, które będziemy montować na obrzeżach tarasu – jako elementy wykończeniowe. Najczęściej służą jako pas rynnowy i mają wspomagać odprowadzanie wody. Jak widać, elementów do budowy tarasu wentylowanego jest kilka i wszystkie są równie ważne. Jeżeli więc zależy nam na tym, aby taras służył nam z powodzeniem przez naprawdę długie lata, warto dobierać poszczególne komponenty u sprawdzonego, renomowanego producenta. W końcu chcemy mieć pewność, że taras będzie charakteryzował się najwyższą jakością. Chociaż to płytki lub deski tarasowe są widoczne i mają największe znaczenie dla estetyki, pamiętajmy, że solidność konstrukcji zależy zawsze od tego, co jest pod spodem. Jeśli chcemy uniknąć przypadkowego uszkodzenia płytki, pamiętajmy o wytrzymałych podkładkach tarasowych oraz profilach, od których będzie zależała trwałość tarasu.

Dzięki wykorzystaniu wysokiej klasy komponentów, taras będzie służył nam bez żadnych problemów ? będziemy mogli na przykład postawić na nim stół oraz krzesła, aby spożywać całą rodziną posiłki na świeżym powietrzu, nie będzie też problemu z postawieniem grilla, co z pewnością wykorzystamy chociażby w majówce. Piękny i poprawnie wykonany taras to przydatny element w każdym ogrodzie.

Kategorie: Budownictwo

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder