Dla wielu osób święta Bożego Narodzenia kojarzą się głównie z choinkami. Ich ozdabianie jest doskonale znaną i często praktykowaną tradycją. Do dekoracji wykorzystuje się łańcuchy, gwiazdy i bombki. Te ostatnie mogą być wykonane ze szkła lub tworzyw sztucznych. Chociaż szklane bombki są znacznie bardziej kruche, prezentują się o wiele lepiej i potrafią stworzyć niesamowitą świąteczną aranżację.

Bombki skąd kupić?

bombki szklane Materiał, z którego zrobiona jest bombka, można łatwo rozpoznać, chociażby po dźwięku, jaki wydaje po stuknięciu. Proces produkcji szklanych bombek wymaga ogromnej precyzji. Bombki mogą być utrzymane w praktycznie dowolnej stylistyce. Ręczne dekorowanie pozwala na stworzenie unikatowych i spersonalizowanych bombek, które mogą przedstawiać wybrane motywy tematyczne. Wykonane ze szkła bombki charakteryzują się lustrzanym połyskiem, który uzyskuje się poprzez azotan srebra. W wyniku reakcji chemicznej płyn ten osadza się na wewnętrznej ścianie bombki, tworząc lustro. Pozwala to uzyskać niepowtarzalny efekt, który odróżnia szklane bombki od plastikowych. Najpierw jednak potrzebne jest stworzenie odpowiedniej szklanej kuli ? w tym celu trzeba podgrzać i nadmuchać szkło. Proces formowania wymaga wprawy i doświadczenia. Może być wykonywany ręcznie lub maszynowo. Przed świętami cudowne tradycyjne bombki szklane można kupić w galeriach handlowych lub bezpośrednio od producentów.

cudowne tradycyjne bombki szklanePodczas zakupów przez internet należy zadbać, żeby bombki były odpowiednio zabezpieczone przed uszkodzeniami fizycznymi. Jednolity kolor bombki nadaje się jej poprzez zanurzenie w farbie. Specjaliści umieją dobrać taką ilość farby, żeby była ona nałożona równomiernie. Zbyt gęsta farba poskutkuje zaciekami, a zbyt rzadka niedostatecznym pokryciem. Nie jest to jednak ostatni etap dekorowania bombki ? jej powierzchnię można pokryć estetycznymi dodatkami, takimi jak brokat czy cekiny. W wielu przypadkach malowane są także świąteczne motywy. W tym celu wykorzystuje się umiejętności artystów, którzy są w stanie ręcznie wykonać atrakcyjne motywy. Żadne świąteczne drzewko nie może obyć się bez bombek. Są one tak podstawowym elementem dekoracyjnym jak lampki, łańcuchy lub gwiazda.

Podczas zakupu bombek warto zwrócić też uwagę na ich symbolikę. Chociaż najczęściej można spotkać bombki w kształcie kuli, dostępne są też inne rodzaje. Do popularnych bombek można zaliczyć te w kształcie sopli, ptaków lub figurek. Do ich wykonania wykorzystuje się specjalne formy, które ułatwiają nadmuchanie szkła w tak skomplikowany sposób.

Kategorie: Ozdoby