Zakłady produkcyjne, magazyny czy stacje przeładunkowe powinny być ulokowane na posesjach, które są dobrze ogrodzone. W tym celu wykorzystuje się specjalne ogrodzenia przemysłowe. Ogrodzenia przemysłowe różnią się od tych stosowanych w budownictwie mieszkaniowym większym naciskiem na bezpieczeństwo oraz funkcjonalność. Tereny przemysłowe często są ulokowane na dużych obszarach, dlatego ogrodzenie musi być jednocześnie bezpieczne i relatywnie niedrogie.

Na jakie ogrodzenie się zdecydować?

specjalne ogrodzenia przemysłowe we WrocławiuWalory estetyczne schodzą tutaj na dalszy plan. Obecnie ogrodzenia przemysłowe są stosowane w takich miejscach jak obiekty użyteczności publicznej, tereny wojskowe i fabryki. Ich główną funkcją jest zapewnianie bezpieczeństwa wszystkim osobom oraz całemu mieniu na danym terenie. Ogrodzenie przemysłowe musi być trwałe i trudne do pokonania. Wysokość ogrodzenia i typ przęseł należy dopasować do specyfiki danego obiektu. We Wrocławiu można kupić gotowe modele lub zlecić wykonanie ogrodzenia spełniającego specyficzne wymagania. Dostępne są panele ogrodzeniowe, które można wyposażyć w dodatkowe zabezpieczenia. Najczęściej spotykane są słupki pod montaż kamer monitoringu, czujniki alarmowe oraz drut kolczasty.

ogrodzenie w przemyśleZnacznie utrudnia to pokonanie ogrodzenia i pozwala ochronie obiektu na podjęcie szybkich działań. Wysokiej jakości specjalne ogrodzenia przemysłowe we Wrocławiu można zamówić wraz z usługą montażu. Ogrodzenia panelowe montuje się między wbetonowanymi w podłoże słupkami. Dostępne są też przemysłowe ogrodzenia palisadowe i segmentowe. W miejscach, w których jest to potrzebne, na przykład od strony ruchliwej ulicy, można wybrać takie ogrodzenie przemysłowe, które lepiej się prezentuje i może pełnić także funkcję reprezentacyjną. Do produkcji ogrodzeń przemysłowych przeważnie wykorzystuje się stal, która jest pokrywana warstwą cynku i malowana proszkowo. Zapewnia to wysoki poziom ochrony przed korozją. Ogrodzenia wykonane z grubszych prętów wykazują większą odporność na uszkodzenia mechaniczne i próby sforsowania.

W ogrodzeniu przemysłowym muszą znaleźć się bramy dla pojazdów osobowych i ciężarowych. Możliwy jest montaż systemów automatycznych. Z pomocą lekkich, ażurowych ogrodzeń można wykonywać korytarze komunikacyjne i wyznaczać dojazdy do konkretnych stref. Pomaga to łatwiej organizować transport na terenie węzłów logistycznych i stacji przeładunkowych. Pełne ogrodzenia przemysłowe zasłaniają widok na to, co dzieje się na terenie danego obiektu. Chociaż jest to związane z większym kosztem, zapewnia lepsze bezpieczeństwo.

Kategorie: Ogrodzenie