Rodzaj zastosowanego napędu zależy od typu bramy. Mogą być one przesuwne i jedno- lub dwuskrzydłowe. Wybrany napęd powinien spełniać wymagania techniczne i być kompatybilny z danym typem bramy. Należy starannie dopasować parametry montażowe, takie jak wymiar siłowników, do warunków technicznych bramy. Prawidłowe działanie będzie możliwe tylko w sytuacji, gdy we właściwy sposób doprowadzi się wszystkie przewody zasilające.

Jak działa napęd do bramy?

napęd do bramyLiczba cykli dobowych, czas potrzebny na otworzenie i zamknięcie bramy oraz sposób sterowania to warte uwagi czynniki. Systemy napędowe mogą zasilać zarówno bramy na posesjach, jak i te garażowe. Elementy napędu mogą być zamocowane do wąskich lub szerokich słupków bramy skrzydłowej. Na moc zastosowanego siłownika wpływa przede wszystkim ciężar bramy oraz typ jej zabudowy. Ażurowa brama stawia znacznie mniejszy opór przy silnym wietrze. Dłuższe skrzydła wymagają silniejszego napędu. Także kąt otwarcia ma wpływ na niezbędną moc siłownika. Zmniejszenie siły działającej na siłownik można uzyskać poprzez odsunięcie punktu zaczepienia od zawiasu bramy. Cięższa brama posiada większą bezwładność, którą musi pokonać napęd podczas uruchamiania się i zatrzymywania. Kąt siłownika względem bramy powinien być jak największy. W takiej kwestii jak napęd do bramy Lublin jest dobrym miejscem na kupienie wszystkich potrzebnych komponentów.

napęd do bramyNa zestaw napędowy do bramy skrzydłowej składają się siłowniki, uchwyty mocujące do słupków i skrzydeł, centrala wraz z obudową, moduł radiowy i piloty do sterowania. Za bezpieczeństwo odpowiada zestaw fotokomórek oraz czujników. W Lublinie można kupić także zestawy posiadające dodatkowe kondensatory rozruchowe i klucze wysprzęglające do awaryjnego otwierania. Warto wyposażyć się również w zabezpieczające odboje. Pracę napędu sygnalizuje lampa ostrzegawcza. Fotokomórka może wychwytywać ruch nawet pod kątem 180 stopni. Na zestaw fotokomórek składa się urządzenie nadawcze oraz odbiorcze. Centrala sterująca pozwala na pracę przy temperaturze -20 stopni Celsjusza. Dedykowane bramom przesuwnym napędy pracują dzięki przesuwaniu skrzydła po listwie zębatej.

Centrala sterowania napędu do bramy może posiadać odbiornik radiowy oraz moduł WiFi pozwalający na sterowanie bramą w systemie inteligentnego domu. W zestawie znajdują się zaprogramowane piloty, ale w razie potrzeby można zaprogramować większą liczbę takich urządzeń. W zestawie znajdują się wszystkie elementy potrzebne do montażu ? można go przeprowadzić samodzielnie lub zlecić to firmie działającej na terenie Lublina.

Kategorie: Ogrodzenie

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder