Coraz więcej chętnych osób decyduje się na postawienie garażu blaszanego. Jest to rozwiązanie tanie, a do tego funkcjonalne. Co jednak najbardziej znaczące, to to, że jest to budowla wyjątkowo łatwa w montażu. Jej postawienie nie zajmuje dużo czasu, więc już w kilka dni może zostać oddany do użytku.

Blaszane garaże ? jak wykonać montaż?

blaszane garażeProces montażu blaszanego garażu rozpoczyna się od przygotowania podłoża. W tym celu można wykonać podstawę z betonowych bloków, których ilość powinna zostać dopasowana do wielkości konstrukcji. Możliwe jest także wykonanie stabilniejszej betonowej posadzki, a nawet kanału. Garaż blaszany można przytwierdzić do podłoża z wykorzystaniem kotew. Brama garażu powinna otwierać się na zewnątrz. Najpierw łączy się ze sobą tylną i boczne ściany, następnie montuje belki i wzmocnienia potrzebne do zwiększenia stabilności konstrukcji. Samochód garażowany o wiele lepiej znosi upływ czasu. Alternatywą dla kosztownego garażu murowanego jest jego blaszany odpowiednik. Warto pamiętać, że na działce o powierzchni 500 metrów kwadratowych mogą znaleźć się najwyżej dwa garaże blaszane, które nie będą wymagały pozwolenia, a powierzchnia każdego z nich nie może przekroczyć 35 metrów kwadratowych. Do wykonania garażu blaszanego wykorzystuje się blachę trapezową pierwszego gatunku. W celu poprawy jej odporności na działanie warunków atmosferycznych jest ona pokrywana warstwą cynku. Za dodatkową opłatą blacha może zostać polakierowana w jednym z kolorów palety RAL.

blaszane garażePosiadacze większej liczby aut mogą zdecydować się na garaż dwumiejscowy z jedną lub dwiema bramami. Oferujące blaszane garaże podlaskie firmy dostarczają je do swoich klientów najpóźniej w ciągu 10 dni roboczych. Fachowcy złożą garaż w ciągu jednego dnia. Możliwy jest także demontaż istniejącego garażu. Wówczas na cenę usługi wpływ ma przede wszystkim odległość od siedziby firmy. W ofercie podlaskich firm znaleźć można garaże ocynkowane, akrylowe, wykonane z blachy imitującej drewno, a także wiaty czy hale. Najlepiej prezentują się garaże z pokryciem dachowym wykonanym z blachodachówki. Nachylenie dachu powinno wynosić przynajmniej 5%. Podlasie znajduje się częściowo w czwartej strefie śniegowej, co oznacza, że konstrukcja dachu musi wytrzymywać przynajmniej 1,6 kN/m2. Szczegółowe wymagania opisuje norma PN-80/B-02010. Dwumiejscowy garaż blaszany może mieć wymiar nawet 5 na 6 metrów. Jego powierzchnia nadal pozwala na zbudowanie go bez konieczności starania się o pozwolenie na budowę. Garaż blaszany może mieć charakter tymczasowy lub stały. Decydując się na wylewkę, warto zrobić ją o około 20 cm większą. Zakotwiczenie garaży odbywa się z zastosowaniem kołków rozporowych, kotew lub kątowników. Do zakotwiczenia używa się od 6 do 12 elementów łączących garaż z podłożem. Kotwiczenie nie jest obligatoryjne, ale zwiększa wytrzymałość konstrukcji.

Budowlę garażu najlepiej jest oddać w ręce fachowców. Są oni w stanie wykonać taką konstrukcję w dobę lub kilka dni. Posiadają odpowiedni sprzęt, by przeprowadzić całość inwestycji krok po kroku w krótkim czasie. Im lepiej wykonana jest tego typu budowla, tym lepiej spełnia swoje funkcje i jest w stanie przetrwać na dłużej.

Kategorie: Budownictwo

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder