Bezpieczeństwo jest ważne dla wszystkich. Każdy chce przebywać w swoim domu bez obaw, że ktoś naruszy jego spokój. Oczywiście wszystkich wypadków przewidzieć nie można. Zawsze możne zdarzyć się tak, że do domu zechce się włamać złodziej, czy też że bawiące się na podwórku dzieci kopną piłkę wprost na nasze okno, zamiast do bramki.

Folie zwiększające bezpieczeństwo

folie antywłamanioweNa szczęście jest wiele produktów, które warto stosować, tak by zwiększyć bezpieczeństwo w domu. Na pewno warto kupić solidne drzwi antywłamaniowe. Takie drzwi będą grubsze niż zwykłe, a dodatkowo będą posiadały rygiel czy drugi zamek. Dzięki temu drzwi bez klucza nie da się otworzyć nawet wytrychem, ani też ich wyważyć i wyrwać z zawiasów. Dodatkowo takie drzwi często zapewniają lepszą izolację akustyczną i cieplną niż standardowe wersje skrzydeł drzwiowych. Druga ważna rzecz to montaż alarmu. Alarm zawyje kiedy ktoś po wejściu do domu nie wpisze kodu na panelu kontrolnym. Zawiadomi firmę ochroniarską także wtedy, kiedy ktoś wybije szybę w oknie, będzie majstrował przy drzwiach, czy w inny sposób będzie chciał się włamać. Dobry alarm nie kosztuje wiele, czujniki ruchu sa w zasadzie niewidoczne, także warto go kupić.

folie antywłamanioweTrzecia, mało spotykana, ale bardzo ciekawa opcja to wytrzymałe folie antywłamaniowe we Wrocławiu. Są to folie które przykleja się na szybę od wewnętrznej strony. Folia jest całkowicie przeźroczysta, także w ogóle jej na szybie nie widać. Nie blokuje światła słonecznego, ani nie utrudnia mycia okien. Taka folia wzmacnia szybę przed uszkodzeniem. Jest niejako spoiwem, kleistą błoną, która trzyma całość w jednym miejscu. W przypadku uderzenia o szybę bez folii zbije się ona w drobny mak. Odłamki mogą zranić domowników i sprawią, że czeka nas dużo sprzątania. Poza tym przez otwór w szybie włamywacz może wejść do środka i nas okraść. Jeśli na szybie będzie przyklejona folia antywłamaniowa to szyba nadal będzie popękana, ale jej odłamki będą się kleiły do folii. W ten sposób domownicy są bezpieczni, a włamywacz nie dostanie się do domu tak łatwo. Musi przedrzeć się przez dodatkową zaporę, co zajmie mu więcej czasu, a policji czy ochronie da czas na przyjazd. Montaż takiej folii nie jest skomplikowany.

W sklepach internetowych sprzedaje się ją dociętą na wymiar lub na rolki wraz z akcesoriami montażowymi. Można też skorzystać z pomocy fachowców, którzy sami zamocują folię na naszych oknach. To opcja droższa niż samodzielny montaż, ale przynajmniej ma się gwarancję, że wszystko będzie prawidłowo wykonane, a szyba należycie zabezpieczona.

Kategorie: Budownictwo

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder