Znaczną większość urządzeń w naszych gospodarstwach domowych zasila energia elektryczna. Zapotrzebowanie na ciągłą dostawę prądu jest więc bardzo duże, według obowiązujących standardów roczne zużycie energetyczne w gospodarstwie domowym może w zależności od liczby osób oscylować w granicach 1600?5500 kWh, co przy cenie około 0,60 zł brutto za 1 kWh daje nam wymierne koszty użytkowania prądu.

Agregat solidny i bezawaryjny

Agregaty gazowe LPG	Skutkiem tego jest coraz częstsze inwestowanie w odnawialne źródła energii oraz domowe agregaty, które pomagają ograniczyć wydatki. Generatory prądu zasilane ciekłym gazem, bardziej ekologicznym paliwem niż olej napędowy lub benzyna, są zarazem ekonomicznym rozwiązaniem dla gospodarstw domowych. Jest to samodzielne, niezależne źródło energii elektrycznej, niezastąpione w przypadku nieprzewidzianych sytuacji, jak przerwa w dostawie prądu. Ze względu na obecną sytuację klimatyczną Unia Europejska kładzie bardzo duży nacisk na wykorzystywanie przyjaznych środowisku źródeł energii, stąd też bardzo pozytywne nastawienie polskiego rządu, coraz przychylniej spoglądającego na domowe wytwarzanie energii elektrycznej, czy to za pomocą paneli słonecznych, czy też właśnie agregatów gazowych, które ze względu na swoją mobilność mogą być również skutecznie wykorzystywane na biwakach, działkach i terenach położonych daleko od miast.

Agregaty gazowe LPG	Dobry agregat gazowy LPG jest solidnym i bezawaryjnym źródłem prądu wyposażonym przede wszystkim mocny, lecz też cichy silnik, wzmocnioną obudowę oraz odpowiednie systemy ochrony, które są nam w stanie zapewnić komfort bezpiecznego użytkowania urządzenia. Przed wybraniem agregatu odpowiedniego dla naszego gospodarstwa domowego konieczne jest przeprowadzenie pomiarów zużycia energii elektrycznej, obciążenia poszczególnych faz oraz wartości szczytowej obciążenia. Dokładne pomiary pomogą nam określić, jaką moc powinno mieć urządzenie, które w wyjątkowej sytuacji mogłoby pełnić funkcję zasilania awaryjnego. Wiele naszych urządzeń elektrycznych jest uzależnione od ciągłego dostępu prądu i nagły jego brak podczas pracy może sprawić poważną usterkę, która wygeneruje nam konieczność poczynienia dodatkowych wydatków na liczne naprawy.

Zainwestowanie w nowoczesny agregat prądotwórczy może zaoszczędzić nam tego kłopotu, dostarczając w takim przypadku energię, wytwarzaną do czasu przywrócenia stałego dopływu energii. Ponadto wykorzystanie ciekłego gazu nie jest szkodliwe dla środowiska naturalnego, co w czasach ocieplenia klimatycznego możemy uznać za dość istotny atut.


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder