Trendy w modzie zmieniają się niczym barwne wzory w kalejdoskopie. Dzisiejszy artykuł również poświęcony będzie kolorom i modzie. Z tą różnicą, że kreacje nie są wystawiane na wybiegu w ?towarzystwie? modelki, ale jako gwiazdy wielkiego formatu: aranżacje mieszkaniowe.

Jak malujemy w tym roku?

Styl wnętrz zawsze określa charakter jego właściciela. Tak było, jest i będzie. Każdy w swoim mieszkaniu chce się czuć jak najlepiej, dlatego dba o każdy jego detal. Najważniejszym szczegółem jest natomiast kolorystyka, jaką będzie się otaczał. To właśnie ?pod nią? dobierane są wszelkie dekoracje i sprzęty. Każdego roku najmodniejsze kolory wnętrz określane są przez światowych designerów z instytutu Pantone.

W tym roku wybór padł na fiolety we wszystkich tonach i odcieniach: w dobrym guście będą zarówno wyraziste barwy indygo i oberżyny, smakowite jagody, a także wrzosowe i lawendowe odcienie. Kolory ścian mają również przywoływać wspomnienia i wprowadzać w błogi stan, przez co propozycją iście letnią są odcienie żółci, błękitu, a także czerwieni. Ich zadaniem jest przeniesienie domowników wprost na beztroską łąkę, lub plażę, na której nie tak dawno spędzili wakacje.

Dla tych, którzy mimo wszystko nie przepadają za latem, a wolą chłodniejsze klimaty, przygotowaną odmienną propozycję: mocno przygaszone róże, bardzo dojrzałe wiśnie, a także czekoladowe nuty. Wariacje iście deserowe. Dla osób ceniących sobie klasykę ponad wszystko świetnym wyborem będą szarości, granaty oraz biel, jednak w jej przypadku postawmy na nieco bardziej wyraziste farby ozdobne do ścian np.  satynowym, lub perłowym wykończeniu.

Jak dobrze znasz swój kolor ścian?

Kiedy już znamy paletę barw zawierającą modne kolory farb na rok 2018, warto byłoby poznać charakterystykę barw, która pomogłaby nam dobrać odpowiednią dla siebie. Przybliżmy zatem specyfikację najmodniejszych kolorów, aby nie nastąpiła żadna pomyłka. Warto zacząć od owych fioletów. Osoby, które się z nim identyfikują cechują się wspaniałym zmysłem intuicji i empatią, ale są również władczy. We wnętrzach przepełnionych fioletem od razu możemy poczuć silny charakter gospodarza: możemy liczyć na to, że nas zrozumie i wysłucha, ale w razie potrzeby surowo oceni.

Fiolety świetnie współgrają z bielą oraz jasnym drewnem. Ciemne odcienie fioletu zarezerwujmy najlepiej jako dodatki, nigdy jako pokrycie wszystkich czterech ścian. Nasze letnie kolory to prawdziwa mieszanka wybuchowa: błękity, niebieskości, a nawet klasyczne granaty kojarzą się z chłodem, czystością i świeżością.

Są w stanie powiększyć optycznie wnętrze, jednak jest to kolor pasujący idealnie do nowoczesnych pomieszczeń. Ich przeciwieństwem są czerwienie i żółcie. Są to kolory wyraziste, energetyzujące i pobudzające do działania. Żółte odcienie świetnie nadadzą się do kuchni: rozjaśnią ją i nadadzą wesoły klimat. Ciemne czerwienie i burgundy, mimo swojej ognistej natury sprawdzą się idealnie w pokojach dziennych: staną się one przytulne i relaksujące.

Czas na nadejście zimy i pudrowe, chłodne róże. Świetnie sprawdzają się one w połączeniu z bielą i szarościami. Kolorystyka może wydać się nieco zimna, ale zachowując umiar i dopieszczając wnętrze detalami, możemy dodać mu sporo przytulności. Takie aranżacje cieszą się dużym powodzeniem szczególnie u nastolatek oraz kobiet, których duch jest wiecznie młody. Wszelkie ?deserowe? kolory, takie jak kawa z mlekiem czy czekolada idealnie sprawdzą się w sypialniach, w których ważne jest wyważenie i spokój. Jak widać farby na ścianę do pokoju mogą wiele powiedzieć samą swoją barwą, wybierajmy ją zatem rozsądnie. Jak twierdzą niektórzy: źle dobrany kolor, może nawet zaburzyć aurę mieszkańców.

Podsumowanie

Jak widać farby do malowania wnętrz co roku się zmieniają. Wszystkie, poza jedną. Od wielu lat niezmiennie królową pozostaje klasyczna biel. Dominuje ona nie tylko, jako barwa przewodnia, ale również jako dodatek. Pasuje do odcieni jasnych i ciemnych, jest po prostu ideałem.

Kategorie: Ciekawostki

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder